Video: Devolpment bytových domů a jak na něj – Kučera Radim

Dnešní host začínal jako realitní makléř na volné noze v Brně. Pomáhal klientům najít si dokonalý pronájem. Později pomáhal zprostředkovat prodeje nemovitostí. Dnes se ale mnohem více cítí jako developer. Radim Kučera nám v rozhovoru odhalil spoustu zajímavých a zákulisních zkušeností z přípravy developerských projektů. K tomu přidal pár barvitých historek z rekonstrukcí nemovitostí.

V rozhovoru jsme probírali to, jak se k takové investiční příležitosti dostat. V jednom případě to byla rekonstrukce rodinného domu a přístavba bytů a v dalším případě plánovaná výstavba bytového domu o 11 bytech. V tomto případě šlo o proluku v uliční řadě. A i když by se zdálo, že stavba na zelené louce je jednodušší, tak pokud stavíte ve městě, kde máte ze všech stran sousedy, tak se z toho může stát noční můra. Hovořili jsme také o tom, jak se dá získat na spolupráci vlastník pozemků, se kterým dnes Radim plánuje výstavbu 18 rodinných domů.

Radim Kučera hovoří o problém, které způsobil špatný výběr projektanta. Jak je nutné s projektantem spolupracovat už při plánování stavby, protože co je jednou namalované, už se špatně mění. Diskutovali jsme o problémech spojených s výstavbou a dozorováním stavby. Jak se obecně takový projekt počítá s ohledem na riziko vývoje trhu apod.

Více se již dozvíte v novém rozhovoru…

Rozhovor si můžete také poslechnout jako podcast....

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení