Online kurz: 17. díl – První prohlídka bytového domu

Je-li správně provedená obhlídka investičního bytu důležitá a komplikovaná, pak prohlídka celého bytového domu je ještě o úroveň těžší. Je nutné si totiž uvědomit, že v případě problémů v domě, který je celý váš, zůstane veškerá zodpovědnost i celkové náklady na vás.

Vlastníte-li v domě 1 byt, pak se o vše postará (většinou) předseda společenství vlastníků jednotek (SVJ) nebo pověřený správce. Náklady na opravu střechy nebo prasklého topení se rozdělí mezi všechny vlastníky bytů a uhradí se z fondu oprav. Do něho si spoluvlastníci "spoří" prostředky právě na opravy nebo větší investice, jako jsou plastová okna, zateplení apod. Je-li celý dům váš, musíte na takové investice myslet dopředu a to sami.

V tomto videu poukazujeme na věci, kterých byste se určitě při první prohlídce investičního bytového domu měli všimnout. Řekneme si více o elektroinstalaci, stavu balkónů, vlhkosti v domě, stavu střechy atd. Samozřejmě výčet není kompletní, takže budeme rádi i za vaše připomínky, další tipy nebo i o vlastní zkušenosti, které můžete přidat pod video do komentářů.

Více již v novém videu....

ADOL Odběr videí Youtube

Můžete poslouchat i jako podcast

Předchozí díl: 16. díl – První prohlídka investičního bytu

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení