Příběh klienta

Jak se našemu klientovi podařilo vydělat 400.000 Kč, téměř bez práce?

Zisk 400.000,- Kč téměř bez práce. Připadá vám to nereálné? S naší aplikací a službami je to možné. Přečtěte si příběh klienta Marka. Je v něm i návod, jak zisku dosáhnul.

Marek, se věnuje úplně jinému oboru - nákupu a prodeji aut. Tento obchod mu generuje zajímavé příjmy a chtěl ušetřené peníze investovat do nemovitostí s cílem dobře koupit a obratem prodat. Jako varianta přicházela v úvahu i možnost ponechat si lukrativní nemovitost k pronájmu dlouhodobě.

Jaké byly jednotlivé kroky na cestě za ziskem?

1) Najít vhodnou nemovitost

K hledání nemovitosti mohl Marek využít bezplatné portály bezrealitky.cz, sreality.cz a jiné. Chtěl ale mít z prodeje nemovitosti vyšší zisk. Toho by nákupem nemovitosti za komerční ceny nedosáhl. Proto se zaměřil na dražby. Marek zjistil, že na těchto portálech nemá o nemovitostech potřebné informace, jako jsou výpis z katastru nemovitostí, přímý náhled do map google a další. Strávil tak s hledáním doplňkových dat na internetu velkou spoustu času.

Napadlo jej tedy hledat profesionální nástroj na monitoring dražeb a aukcí. Po bezplatném vyzkoušení (vyzkoušet můžete zde...) aplikace Monitor Dražeb zjistil, že kromě všech dostupných dražeb nalezne všechny potřebné informace k nemovitosti na jednom místě. Navíc Monitor dražeb umí jako jediný nástroj v ČR hlídat i odročené dražby. Stává se totiž, že až 30% dražeb se odročí a další kolo (nový termín) pak zájemci unikne. Rozhodl se aplikaci si pronajmout.

Pořídil si monitoring dražeb v Praze a Středočeském kraji s nákladem necelých 3 tisíce korun na čtvrt roku. Což je vzhledem k jeho možnostem, úspoře času a hlavně potenciálu výdělku částka mizivá.

ukázka aplikace Monitor dražeb

Protože ho nezajímaly pozemky, komerční nemovitosti, ani domy, zaměřil se na byty. Zajímaly jej pouze nemovitosti, které se draží jako celek (to znamená, že se o jejich vlastnictví nemusí s nikým dělit či nikoho dalšího vyplácet).

V dané oblasti byly plánovány dražby několika desítek nemovitostí, které si postupně prohlížel den po dni. Vše bylo docela zdlouhavé. Pak díky našim e-mailovým tipům objevil unikátní funkci.

2) Ty správné nemovitosti přímo do e-mailu

Hlídací pes! To je ono. Tato funkce zajistí, že do emailu chodí jen vybrané dražby dle zadaných parametrů. Kromě lokality si Marek vybral, že ho zajímají jen nemovitosti, které se draží jako celek a nastavil hlídání.

Hlídací pes ADOL Dražby

E-mail s novými dražbami z dané lokality dostával už jen několikrát týdně. Tedy pokud se objevila dražba splňující jeho požadavky. Email vypadal následovně:

Denní monitoring v emailu

Vybíral si z něj pouze dražby, které odpovídaly jeho investičním možnostem a ty si teprve prohlížel na webu. Celá aktivita mu zabrala týdně jen pár minut.

Jednoho dne narazil na tu pravou... Co teď dál? S dražením neměl žádnou zkušenost. Poslední, o co teď stál je se učit něco nového, trávit tím čas, investovat do vzdělání své peníze a pak ještě trávit čas na samotných dražbách.

3) Stačí se nechat na dražbě zastoupit


Zastupování na dražbě je další specifickou funkcí systému Monitor Dražeb. Marek klikl na tlačítko “Zastoupit v dražbě” a tento požadavek byl odeslán do centrály ADOLu.

Vzhled detail dražby a zastoupení

Následně se s Markem spojil obchodník a poradili se o tom, zda je nemovitost zajímavá nebo zda tam jsou nějaká skrytá rizika. Hovor obchodníka s Markem zabral pár minut.

Obchodník pak Marka zastoupil na dražbě. V průběhu 3 měsíců jej zastupoval na 5 dražbách, které si vybral. Marka vždy na základě plné moci registroval, pohlídal termíny, provedl samotnou dražbu až po zpětnou vazbu s výsledkem.

Marek byl v práci a věnoval se vlastním věcem, takže vydělával v době, kdy jsme pro něho vydělávali my.

4) Konečně úspěch!

Úspěch přišel skutečně až na 5. pokus. Jinak bylo vždy na dražbě hodně zájemců nebo cena překonala očekávání o desítky procent.

Náklady na zastupování na dražbě, poplatky za ověřování dokumentů a další náklady, celkem vyšly na cca 28.000,- Kč.

Nakonec se obchodníkovi podařilo pro klienta vydražit byt v domě v Praze na Černém Mostě. Jednalo se o byt 2+kk, jehož odhadní cena byla 2,3 mil. Kč.

Byt pořízen v dražbě

V dražbě jej Marek získal za 1,76 mil. Kč. Za 3 měsíce byt prodal za 2.370.000,- Kč a po odečtení daně z převodu nemovitostí, nákladů na úklid a prodej přes realitní kancelář, byl reálný zisk cca 400.000,- Kč. To se při počátečním nákladu na monitoring dražeb 4.000,- Kč na pár měsíců vyplatilo, že?

Chcete mít podobnou šanci jako Marek? Vyzkoušejte si ještě dnes náš software bezplatně.

Menu
ADOL
Přihlášení