Vsadíte si, když budete znát výsledek?

Každý sázkař bezpochyby touží po tom znát dopředu výsledek určitého závodu, zápasu nebo voleb, aby vsadil co nejvyšší sázku na “jistotu”. Vsadili byste si i vy, když byste znali výsledek? Jak naložíte s tím, když budete zná výsledek dražby?

Výsledek jakéhokoliv závodu (soutěže), pokud není nezákonně ovlivněn, neví předem nikdo. Proto všichni vychází např. u fotbalu z historických výsledků, znalosti terénu, odhadováním síly týmu, finanční síly klubu, zda se hraje doma nebo venku a pak dle výsledků ze vzájemných zápasů. To vše rozhoduje o tom, jak hodně uvěříte ve výhru svého oblíbeného týmu a kolik na něj vsadíte.

Mít tak výsledky dražeb

Dnes nebudu psát o tom a slibovat vám, že vím dopředu zda vyhrajete nebo nevyhrajete na určité dražbě. Ale mohu vám poradit jak se chovat, když už výsledek dražby budete znát. Pak jste na tom totiž jako sázkař, kterému výsledky a znalosti dávají obrovskou moc a náskok oproti ostatním zájemcům o investice.

Je více způsobů, jak naložit s informací o výsledku dražby. Nejprve se však podívejme na to, jak vlastně dražba může skončit. Co mohu zjistit z dostupných zdrojů?

Typy výsledků dražeb

Berte prosím toto rozdělení spíše z praktického obchodního hlediska, které jsme si stanovili, když sledujeme výsledky dražeb v Adolu.

  1. vydraženo - nemovitost prodána
  2. nevydraženo - nebylo učiněno podání nebo se dokonce nikdo nepřihlásil
  3. odročeno - dražba se nakonec vůbec nekonala a může být stanoven náhradní termín
  4. nelze ověřit - dražba byla fyzická, výsledek není znám (8%)

Kolik výsledků můžete zjistit

Výsledky všech dražeb a aukcí v České republice již v Adolu sledujeme a zaznamenáváme více jak rok. V současné době je zhruba 92% všech dražeb elektronických a u nich se každý den ručně zapisují jejich výsledky. Zbývajících 8% dražeb jsou dražby fyzické, které často provádějí exekutoři a ti výsledky nezveřejňují. Pokud nejste přímo na dražbě nebo nejste účastníkem (dlužník, věřitel apod.), výsledek se dozvíte maximálně tak za 3 měsíce z katastru nemovitostí. Pokud ovšem ročně zaznamenáme více jak 24.000 dražeb, je cca 90% výsledků pořád zajímavý statistický vzorek.

 

Chci dostávat výsledky dražeb

Nová služba ADOLu od 15. 2. 2018

Chcete-li si vyzkoušet naši službu, která Vám každý den zašle emailem výsledky dražeb - klikněte na 'Napište mi' a zanechte nám email. 15.2. se Vám ozveme a můžete testovat ZDARMA.

Jak naložit s výsledky

Podívejme se nyní na to, jak lze vytěžit informace o výsledku podle typu výsledku.

Vydraženo

Pokud jste nečetli článek o Předražku (Příklep ještě neznamená vítězství), určitě se na něj nejprve podívejte. Velké procento dražeb již dnes umožňuje podat předražek a zvrátit tak výsledek dražby. K tomu ale musíte právě dostat včas informaci, jak dražba dopadla. Hlavní rozhodující informací je to, za kolik se nemovitost vydražila, jaká byla vyvolávací cena a jaký byl znalecký posudek. Jsou příležitosti, kde se vyplatí nabídnout o 25% vyšší cenu (podmínka předražku), ale lhůta je jen 14 dní od ukončení dražby.

Pokud jste místní podnikatelé, můžete nabídnout novému majiteli své služby. Někdy je třeba nemovitost opravit (stavební práce), přefinancovat (hypoteční poradci), pojistit (pojišťovací makléři) nebo prodat (realitní makléři) apod.

Nevydraženo

Pokud nebyla nemovitost vydražena, bude pravděpodobně stanoveno další kolo dražby. Každý v oboru ví, že další kolo = sleva na vyvolávací ceně. Pokud investice nebyla zajímavá v prvním kole dražby za ⅔ (66,6%) odhadní ceny, můžete být ve 2. kole za ½ (50%)  nebo ve 3. kole za 40% již investičně zajímavá.

V tomto případě je nicméně nutné pečlivě hlídat kdy bude další kolo. Často je to o náhodě a pokud hlídáte větší množství nemovitostí, doporučuji na toto hlídání nějaký placený nástroj. Uživatelé Adolu mají hlídání v rámci systému zdarma.

Jen POZOR hlídaní změn na Katastru nemovitostí vám tuto službu nenahradí. Ne každá dražební vyhláška se na Katastr dostane.

Odročeno

Odročena může být dražba z několika důvodů. Mezi nejčastější důvody patří podání návrhu na insolvenci dlužníkem nebo odvolání proti nařízené dražbě apod. Stejně jako v předchozím případě bude s největší pravděpodobností stanoveno opakování dražby. Pokud se jí chcete zúčastnit, musíte dražbu opět hlídat.

Nelze ověřit

Takto označujeme dražby, u kterých se nám nepodařilo zjistit výsledek. Nejčastěji se jedná o fyzické dražby exekutorských úřadů, jejichž výsledky exekutoři většinou nezveřejňují. Pokud nejste účastníkem celého řízení (dlužník, věřitel) nebo jste nebyli na dražbě osobně, výsledek se nedozvíte. Jediná varianta je sledovat Katastr nemovitostí, zda se v následujících měsících nezmění majitel. To je příliš komplikované a obchodně nezajímavé.

V některých případech se zde objeví i dražba soukromé dražební společnosti, která má povinnost zveřejňovat výsledky na Centrální adrese. A to z toho důvodu, že se zápis o provedené dražbě objeví na internetu až 2. nebo 3. den. V tomto případě kontrolujeme záznamy každý den, dokud se v systému neobjeví.

Závěr

Pokud to myslíte s investováním do dražeb vážně, měli byste sledovat výsledky dražeb stejně jako sázkaři výsledky svých týmů. Čas a peníze, který tomuto sledování věnujete, se vám s první investicí mnohonásobně vrátí.

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení