Online kurz: 13. díl – Co prozradí investorům cenová mapa

Mnoho investorů si myslí, že cenová mapa je jen papír, který dostanete od realitního makléře s "nějakou" cenou nemovitosti, kterou vám makléř potřebuje vnutit. My se vám dnes s naším hostem pokusíme ukázat, že cenové mapy jsou analytický nástroj, který může profíkům i začínajícím investorům pomoci se správným oceňováním nemovitostí jak při jejich nákupu, tak i při stanovení optimální výše nájmu. A nejen to.

Poprosili jsme Ondřeje Hona z Cemapu, aby nám na praktických příkladech ukázal ne to, jak se cenová mapa tvoří, ale spíše, jak můžete takový analytický nástroj využít k "nacítění" lokality, získání přehledu o cenách bytů v místech, kde jste zatím neinvestovali, získat přehled o množství nabízených nemovitostí a jak výše nabídky ovlivňuje prodejní cenu apod.

Tento praktický příklad jsme postavili na náhodně vybrané lokalitě (Jihlava), kde ani já ani Tomáš neznáme trh s byty a s nájemním bydlením. Ondřej Hon nám vypracoval 2 cenové mapy - prodej i pronájem a následně jsme pak pro vás rozebrali jednotlivé informace, které vám mohou pomoci při výběru investiční nemovitosti.

https://youtu.be/6M_KVniDd2I


Banner - odběr videí

Můžete poslouchat i jako podcast

Předchozí díl: Jak si vyjednat lepší cenu nemovitosti – tipy a triky

 

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení