Jak investovat bez vlastních peněz

Asi každého napadne rychlá odpověď na otázku, jak se dá investovat do zadlužených nemovitostí bez vlastních peněz. “Ano, blbě…” Nicméně podívejme se na tento problém očima současné doby. Já jsem například svoji první zadluženou nemovitost v hodnotě 2 mil. Kč získal bez vlastních peněz. Jak?

Posledních několik let ekonomika v České republice roste, lidé bohatnou a tak je na trhu přetlak peněz. Dnes není takovým problémem peníze sehnat, ale dobře je umístit - investovat. No a to je právě ta příležitost, která před každým z nás leží na zemi…

Lidé, kteří mají volné investiční peníze je většinou získali v nějakém oboru, kterému rozumějí. V tom oboru dále pracují a nemají čas se věnovat jiným záležitostem. I na nás v ADOLu se obrací investoři, abychom jim kromě zajímavých dat tyto příležitosti vyhledávali a přímo pro ně realizovali. To ale není to co umíme nejlépe. Proto je odmítáme a učíme je, jak mohou investovat přímo.

První investice bez peněz

Zpět k té mé první investici. Kdysi jsem se jako finanční poradce věnoval zprostředkování hypotečních úvěrů. Tehdy se na mě obrátil známý mého klienta, že má finanční problémy. Potřebovali hypotéku na refinancování exekucí. Šlo o komplikovaný případ, protože banky takové nemovitosti (resp. klienty) nechtějí financovat. Když jsme zjistili výši dluhů, padlo rozhodnutí na prodej nemovitosti. Z kupní ceny se měly splatit dluhy s tím, že za zbytek se pořídí menší byt, kam se klient s rodinou přestěhuje.

Jenže toto je pořád neřešitelná situace. Kdo problematiku zadlužených nemovitostí zná tak ví, že nemovitost s exekucemi nemůžete prodat. Nejdříve se musí doplatit exekuce, aby vlastník vůbec mohl podepsat kupní smlouvu. Řešení se našlo…

Řešení

Zavolal jsem známému, o kterém jsem věděl, že takové peníze má k dispozici. Přesvědčil jsem ho, aby se mnou do nemovitosti investoval. Já jsem měl totiž to základní a nebyly to peníze. Byl to klient (případ) a know-how (zkušenosti), jak celý případ realizovat.

Určitě si říkáte, že to musel být dobrý kamarád když mi svěřil své peníze. Nesvěřil mi je. Taky se bál, protože exekuce na kupované nemovitosti jej děsily…

Situaci jsme vyřešili tak, že jsem celý případ realizoval já, peníze poskytl můj známý s tím, že nemovitost jsme převedli na něho. Protože byl v katastru nemovitostí zapsán jako vlastník a nezávisle si ověřil, že nemovitost získal se slevou cca 30%, celému obchodu důvěřoval. Pokryl základní riziko, že jej nepodvedu nebo případ nedokončím a nechám jej v tom samotného.

Finanční výsledek

Klienti během týdne měli doplaceny všechny exekuce. Po 2 měsících se přestěhovali do nového bydliště a my jsme po půl roce nemovitost prodali.

Zisk? Můj názor je takový… “Každému podle zásluh!Investor poskytl “jen” peníze. Při úrokových sazbách nabízených v bance na vkladových účtech, byl jeho úrok 12% p.a. velice zajímavý. Vydělal několik desítek tisíc korun, protože celá akce trvala jen půl roku.

Já jsem naopak našel obchodní případ, našel řešení, propojil 2 lidi, kteří by se neznali, oběhal exekutory, katastr, zajistil smlouvy. Můj zisk byl několikanásobně vyšší než zisk toho, kdo měl peníze.

Závěr

Není rozhodující zda peníze máte nebo nemáte. Důležité je, zda něco umíte, nejste líní a nebojíte se. Tak hodně zdaru...

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Comments are closed.

Menu
ADOL
Přihlášení