Vyhledávání investičních (zadlužených) nemovitostí

V předchozím článku (Proč kupovat zadlužené nemovitosti) jsem psal o tom, co je nutné zvážit před koupí investičně zajímavých (zadlužených) nemovitostí. Dnes se podívejme na to, jak a kde takové nemovitosti hledat. Možností je mnoho. Můžete využít některou z placených služeb, ale také existuje nepřeberné množství zdrojů, které jsou zdarma.

Nejdůležitější je se pozorně „dívat“ kolem sebe. Zjistíte, že ve Vašem okolí jsou lidé, kteří mají finanční problémy nebo někoho takového znají. I přesto, že se většina zadlužených lidí snaží vyřešit své problémy jiným způsobem (berou si různé půjčky, čerpají kreditní karty, vybírají kontokorenty), často nakonec zjistí, že jedinou záchranou je prodej nemovitosti a splacení dluhů z jejího prodeje.

Dražby

Časově méně náročné je hledání nemovitostí, které jdou do dražby. Na internetu existují různé dražební portály, stránky exekutorských úřadů, ale i finančních úřadů, které také dražby provádějí. Přehled všech zdrojů jsem sepsal do  e-booku, který si můžete stáhnout zde.... Pokud s dražbami začínáte, nemusíte hned pořizovat profesionální placené nástroje, které práci usnadní, ale něco stojí.

Stránky, které byste určitě měli navštívit jsou www.portaldrazeb.cz, kde jsou povinně oznamovány dražby exekutorských úřadů a pak také www.centralniadresa.cz, na které zase povinně umisťují dražební/aukční vyhlášky aukční společnosti a státní správa.

Další možností jsou různé inzeráty v novinách, vývěsky obecních úřadů nebo místně příslušného katastrálního úřadu.

Exekuce

Nemovitostí zatížených exekucemi je v České republice několik set tisíc. Tato investiční příležitost je již komplikovanější, zejména vzhledem k větší rizikovosti, ale také díky tomu vede často k zajímavějšímu zhodnocení peněz. K těmto informacím se nicméně bez profi nástrojů dostanete velice obtížně. Doporučuji sledovat stránky exekutorských úřadů (kompletní seznam všech exekutorů v ČR ke stažení zde...) a vývěsní desky katastrálních a obecních úřadů.

U dražeb je udělením příklepu a doplacením celé pořizovací ceny nemovitost od všech dluhů oproštěna. Nemovitost zatíženou exekucemi můžete za určitých podmínek koupit přímo od dlužníka, ale zde musí dojít k doplacení všech dluhů, aby dodatečně „neskočily“ na nemovitost, kterou jste si koupili v dobré víře, že Vám „dlužník“ nic nezatajil.

Insolvence

Již několik let mohou předlužení lidé využít tzv. osobního bankrotu. Nemovitost, kterou takoví lidé vlastní, se jim někdy podaří zachránit, ale v mnoha případech rozhodne insolvenční správce o jejím prodeji. Takové nemovitosti se pak prodávají na přímo insolvenčním správcem, přes realitní kanceláře nebo formou dražeb/aukcí.

Zde se vyplatí sledovat stránky insolvenčních správců, realitní portály, ale také můžete velké množství informací zjistit v Insolvenčním rejstříku, který najdete na stránce isir.justice.cz.

 

PS: Napadá vás v souvislosti s tímto článkem nějaké téma, o kterém byste se chtěli dozvědět více? Napište mi...

 

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení