Tip 4 z 20 – Využívejte osobní kontakt s lidmi

Vítejte u čtvrtého tipu na to “Jak a kde hledat zajímavé investiční nemovitosti”! Dnešní tip je extrémně důležitý a užitečný, protože k němu nepotřebujete žádné složité znalosti, nástroje, data, zkušenosti. Zkrátka vůbec nic. A navíc je to postup, který již dnes běžně využíváte v mnoha jiných situacích. Tak proč jej nevyužít při hledání investiční příležitosti?

Každý z nás přichází denně do kontaktu s desítkami a možná stovkami lidí a to ať vědomě či nevědomky. S některými komunikujeme na denní bázi, jako například s rodinou nebo s kolegy v práci, s klienty. S některými lidmi hovoříme jen příležitostně. To mohou být kamarádi ze školy, známí z fotbalu nebo sousedé. A s některými lidmi se zkrátka potkáváme, aniž bychom je znali nějak více nebo je neznáme vůbec. To může být pošťačka, která vám přinesla dopis nebo třeba kurýr, který vám přivezl balík, cizí člověk na benzince, který vám dal přednost ve dveřích nebo paní v parku, která stejně jako vy venčí svého pejska.

Některé lidi znáte osobně i jménem. Ale buďme upřímní. Většinu lidí jen známe od vidění a víme, do jaké sociální bubliny patří (kolegové z práce, rodiče spolužáků vašich dětí, knihovna, kostel, posilovna, hospoda ) a velkou skupinu lidí potkáme čistě náhodně a třeba jedenkrát v životě.

Osobní kontakty už využíváte

Teď si uvědomte, kolik takových lidí je, se kterými denně komunikujete. A když k tomu přidáte fakt, že každý z těch lidí potká denně stejné množství jiných lidí, tak se zde bavíme už o pěkném davu. Navíc téměř každý v tom určitě několika set hlavém davu používá sociální sítě a přes ně každý sleduje další stovky lidí, které vy ani neznáte a nikdy nepotkáte. To už je pěkná informační hodnota.

A proč vlastně tvrdím, že už jste si tento tip sami dávno osvojili? Kdo vám opravil naposledy auto, jak jste sehnali kočárek z druhé ruky, proč jste šli naposledy na večeři do té určité restaurace? Jak vás napadla ta úžasná akční dovolená nebo od koho jste získali tu výbornou třešeň na zahradu? No jasně. Bylo to díky vaší osobní komunikaci. Protože jsme lidi a rádi se radíme, získáváme informace ze svého okolí, chceme určitá doporučení. A tyto vazby, tyto osobní vazby, mají mnohem silnější energii než nějaká reklama na Instagramu.  

Nebojte se komunikovat

Pojďme zpět k našemu tipu. Ten nebude o tom, že máte každého ve svém okolí otravovat s tím, že jste se zrovna rozhodli stát investory a hledáte zajímavé nemovitosti. To by se vám brzy někteří začali vyhýbat. Chci vás jen postrčit k tomu, abyste byli vnímaví. Abyste naslouchali o čem lidé mluví. A hlavně abyste se nestyděli za to, že chcete investovat a že si chcete vybudovat lepší finanční budoucnost. Pokud investování a nemovitostem již rozumíte, budou i ostatní někdy vděční za váš názor na určitý problém, který řeší. I když z toho nebude žádný kšeft. Určitě si ale zapamatují, že problematice rozumíte. Nikdy nevíte, jestli vás neosloví, až nastane ten správný čas nebo budou řešit podobný problém v té své “sociální bublině”.

Věřte mi nebo ne, ale při přípravě tohoto kurzu, jsme s kolegou seděli v parku na sluníčku a dávali dohromady seznam našich 20 tipů. V tom šla kolem úplně cizí paní se psem a oslovila nás, že prý slyšela, že se bavíme o matematice. Tak jsme jí vysvětlili, že to nebyla matematika. Že se zabýváme nemovitostmi a že právě diskutujeme o tom, že u nás existuje spousta nemovitostí, které mají určité “problémy”. Paní nám na to konto vyprávěla příběh, že se její manžel se sestrou hádají o nemovitost po rodičích. Nemovitost se nevyužívá, sestra moc nekomunikuje, ale manžel by to chtěl už nějak vyřešit, protože to trvá roky. Legrační? No když připravujete takovýto seriál a říkáte si, je-li tento tip relevantní, tak je to úsměvné. V tu chvíli stačí mít v kapse vizitku nebo si vzít kontakt a potenciální obchod je na světě.

Kde můžete potkat lidi

A pokud si myslíte, že tento tip není pro vás, že vlastně nevíte, kde byste “nějaké lidi” mohli potkat, dám vám pár tipů. Začněme u rodiny. Ta je vám určitě nejblíže. Ale pokud to ještě nevíte, tak nejhorší obchody jsou v rámci rodiny. Takže dobrá rada. Obchodům v rodině se pokud možno vyhněte, protože nakonec budete ti špatní vy.

Pak jsou zde samozřejmě kolegové v práci, klienti, kamarádi a jejich kamarádi. Určitě nezapomínejte na komunity, ve kterých se vyskytujete. To mohou být různé kroužky, ať už sportovní nebo umělecké, posilovny, knihovny, vaše kapela, pěvecký sbor, kurz vyšívání. Zkrátka cokoliv, kde určitou skupinu lidí spojuje nějaký společný zájem.

No a na co nezapomínat jsou lidé, které náhodně potkáte a dáte se s nimi třeba do řeči. Lidé v parku, kteří venčí psa, spolucestující v hromadné dopravě, který vám šlápne na nohu, lidé na zastávce nebo v restauraci, kam chodíte na pivo.

Zkrátka nebojte se komunikovat, protože příležitosti se skrývají skutečně na každém rohu.

A pokud nebyl dnešní tip pro Vás, projděte si ostatní nápady v tomto seriálu a pokud se vám video líbilo, dejte odběr a lajk, ať vám neuteče další tip. A pokud máte ve svém okolí někoho, komu by se nové nápady na hledání investičních nemovitostí hodily, pošlete mu odkaz. Určitě se na vás zlobit nebude.

 

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení