Tip 1 z 20: Hledejte špatně inzerované nemovitosti

Jak a kde hledat zajímavé investiční nemovitosti? Sesbírali jsme pro vás 20 tipů - ověřených, vyzkoušených, zapomenutých, moderních i zastaralých - zkrátka tipů, které investorům stále fungují. Ne každý z vás využije všechny nápady, ale naopak se dají spolu kombinovat. Není to ani žebříček, kde říkáme, co je nejlepší a co nejhorší způsob hledání příležitostí. 

 

Každý jsme navíc jiný, pohybujeme se v jiné branži, děláme jinou práci, jsme z jiného regionu, máme kolem sebe jiný okruh lidí… a často i hledáme jiné nemovitosti s jinými cíli. Přesto vám tyto tipy mohou otevřít oči a když se nad nimi zamyslíte a využijete i jeden jediný, díky kterému dobře nakoupíte, pak má tento miniseriál určitě smysl sledovat.

Úvodem

Více jak 13 let sám do nemovitostí investuji, v rámci ADOLu jsme proškolili stovky lidí, konzultujeme s investory a hlavně investorům pomáháme díky našim datům hledat zajímavé nemovitosti na investice. Proto zde nenajdete žádné teoretické tipy, které bychom si vymysleli, ale za každým návodem stojí úspěšná investice některého z našich uživatelů nebo klientů. Většinu tipů asi znáte a určitě některé již běžně sami aplikujete. Ale přesto, znáte určitě všechny? Proč nevyzkoušet něco nového?

 

A pokud si ani na konci seriálu nebudete stále jistí co by fungovalo přímo vám, ozvěte se nám do ADOLu. Rádi vám pomůžeme vymyslet a třeba i realizovat tu vaši ideální cestu k zajímavým nemovitostem nebo investicím.

 

A teď už pojďme na první tip a tím je: 

Hledejte špatně inzerované nemovitosti

Hledání zajímavé investice nebo i nového bydlení je náročný proces. Většina lidí nejčastěji hledá na 2-3 nejznámějších realitních portálech a prochází nemovitosti, které je na první pohled zaujmou. Kromě lokality a zajímavé ceny hledají třeba právě podle hezkých fotografií a zde se pak snaží z inzerátu vyčíst všechny možné informace. Ty “ošklivé” inzeráty raději přehlíží. Pak se ale stává, že všechny nabídky vypadají stejně a nic nepřijde podle parametrů zajímavé. Zkuste to jinak. Hledejte naopak ty špatně inzerované nemovitosti. 

Pokud je inzerát řekněme “odfláknutý”, je u něho málo informací, často i málo a nekvalitních fotografií, na kterých je často vidět nepořádek a různé vady nemovitosti, tak to může znamenat, že jde o přímého majitele, který nemá dostatečnou zkušenost s prodejem nemovitosti nebo o realitního makléře, který nemovitosti nevěnoval dostatečnou pozornost. To může vést k tomu, že požadovaná cena nemovitosti bude třeba nižší než tržní hodnota nebo velmi pravděpodobně na inzerát nebude reagovat tolik zájemců a vám se díky tomu může podařit dosáhnout při vyjednávání lepší ceny

 

Dalším důvodem proč hledat špatně inzerované nemovitosti je to, že můžete najít unikátní nemovitosti skrývající další investiční příležitost. Často jsou majitelé nemovitostí určitým způsobem “slepí” k tomu, jak lze nemovitost využít.  Může se jednat o domy s neobvyklým uspořádáním, kde lze vybudovat více jednotek, zajímavé pozemky, které je možné oddělit a prodat zvlášť nebo třeba o nevyužité půdy. Takové nemovitosti mohou být velmi zajímavé a získat je může být skvělou investicí do budoucna.

 

Třetím důvodem proč hledat špatně inzerované nemovitosti je to, že můžete najít nemovitosti, které jsou v zajímavé - třeba rozvíjející se lokalitě, což ostatní zájemci mohou přehlédnout. Některé nemovitosti mohou být dokonce na první pohled skryté nebo špatně označené, takže je může být obtížné najít. To se stává často u dražeb nemovitostí nebo právě u samoprodejců, kteří si s inzerátem nedají tu práci a nedokáží vypíchnout všechny výhody nabízené nemovitosti a lokality. 

 

Zajímavé může být i hledání na bezplatných a méně známých realitních portálech, kdy se snaží někteří prodávající ušetřit i pár stokorun přesto, že při prodeji mohou přijít o statisíce.

 

Možná vás to překvapí, ale chytrý a všímavý investor takto dokáže koupit i přes realitního makléře nemovitost, kterou obratem prodá dráž! A co teprve potom, když se zaměříte na inzeráty přímých majitelů - samoprodejců. Víte, že se na trhu v České republice prodá napřímo až 50% všech nemovitostí? Tak o tom přemýšlejte.

 

To byl tip č. 1. Pro ty, kteří neradi denně procházejí desítky realitních portálů připomínám, že Adol nabízí službu Monitoring soukromé inzerce, který usnadňuje práci s vyhledáváním a filtrováním zejména soukromé inzerce, ale je vhodný i pro práci s nabídkami realitních kanceláří!

 

A pokud Vás toto téma zaujalo, podívejte se na jedno video s investorem, který má se špatně inzerovanými nemovitostmi zajímavé zkušenosti.

 

Nebyl dnešní tip pro Vás? Projděte si ostatní nápady v tomto seriálu. A pokud máte ve svém okolí někoho, komu by se nové nápady na hledání investičních nemovitostí hodily, pošlete mu odkaz. Určitě se na vás zlobit nebude.

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení