Hlídač nemovitostí – ukázky využití

ADOL Hlídač nemovitostí příklady využití

Hlídač nemovitostí byl měl patřit bezesporu k základní výbavě každého realitního makléře či investora do nemovitostí. Neslouží jen k hlídání svého majetku proti podvodníkům, jak je dnes mylně účel této služby využíván. Dnes si ukážeme případy, jak můžete v praxi využít hlídač nemovitostí k odlišení se od konkurence, k získání nového byznysu nebo k ochraně již investovaných prostředků.

  1. Sledování aktivních realitních obchodů
  2. Hlídání historických obchodů
  3. Ochrana vlastních investic

Sledování aktivních realitních obchodů

Realitní makléř zprostředkovává prodej nemovitosti a pro zabezpečení hladkého průběhu prodeje hlídá nemovitosti pomocí hlídače nemovitostí. Za prvé se chrání proti klientovi, který může prodat nemovitost za jeho zády. V tom případě hlídač makléře upozorní na novu smlouvu podanou na katastr. Makléř pak již nemusí nemovitost inzerovat (úspora) a případně se může obrátit na prodávajícího s nárokem na svoji provizi.

Za druhé může makléř předejít komplikaci při prodeji, pokud by se na katastru bez upozornění majitele objevila např. exekuce, žaloba, obnova operátru apod. Než tyto informace zjistí zájemce, může makléř celou záležitost vyřešit s majitelem a mít pro kupce dostatečné vysvětlení a vymyšlený plán řešení.

Za třetí může hlídat makléř samotný převod mezi klientem (prodávajícím) a nalezeným zájemcem. Na základě emailu se makléř jako první dozví o podání návrhu na vklad kupní smlouvy, o zapsání kupní smlouvy nebo o případném právním problému ve smlouvách. Profesionálně tak můžete vystupovat vůči oběma stranám a zvýšit tak šanci na doporučení další zakázky.

ADOL ukázka přidání nemovitosti hlídač nemovitostí

ADOL: ukázka přidání nemovitosti do hlídače nemovitostí

Hlídání historických obchodů

Každému kdo se pohybuje aktivně v realitách (investoři, makléři, znalci, poradci hypoteční a finanční) projdou rukama ročně desítky nebo stovky nemovitostí. Vzhledem k tomu, že má cca každý desátý člověk zkušenost s exekuci, nabízí se zde velká šance na výkup nemovitosti, poskytnutí půjčky nebo pomoci s prodejem.

Chytrý makléř/investor tedy hlídá každou nemovitost, ke které historicky získal fotografie, poznamenal si bližší informace, nemovitost viděl a komunikoval s vlastníkem. Samotný fakt zda prodej zprostředkoval není rozhodující, protože důležitá je znalost nemovitosti a vlastnictví kontaktu na majitele. V případě, že se i po 2 letech vlastník nemovitosti dostane do problému a makléř takovou věc zjistí z hlídače nemovitostí, může nabídnout své služby. Často nemusí jít o výkup nemovitosti, ale třeba jen o zprostředkování úvěru nebo o pomoc s prodejem.

Pokud vlastník nekomunikuje, může být takový makléř jediným, kdo má informace a případně fotografie k nemovitosti, která míří do dražby. V rámci konkurenčního boje při dražbě může být znalost nemovitosti výhodou pro přesné stanovení tržní ceny atd.

ADOL ukázka výpis hlídač nemovitostí a filtrování

ADOL: ukázka výpisu hlídače nemovitostí a filtrování

Ochrana vlastních investic

Základní využití hlídače nemovitostí slouží k ochraně vlastních nemovitostí nebo investovaných prostředků. Je tak možné hlídat například nabízení předkupních práv při prodeji vlastnických podílů nebo zda se vlastněná nemovitost nestala předmětem podvodu.

Při poskytování půjček nebo financování obecně, může hlídač sloužit k získání přehledu o nakládání s majetkem dlužníky, klienty, zaměstnanci apod.

Hlídač nemovitostí

Základní parametry a ceník

Přečtěte si více o službě Hlídač nemovitostí a buďte proaktivním obchodíkem! Vyzkoušejte ZDARMA...

Menu
ADOL
Přihlášení