Inspirace – pár letních tipů na zajímavé zdroje – knihy, podcast, video

Běžně se říká, že obdobím, kdy člověk hodnotí dosažené výsledky, přemítá o tom co udělal špatně nebo dobře a tvoří plány na další rok, je konec roku. V té chvíli také často hledáme inspiraci a nové nápady. Přemýšlíme, kam posuneme firmu, kde získáme nové zákazníky, jak vylepšíme svůj produkt, atd. Za sebe musím říci, že stejně jako Vánoce, kdy se konají různé návštěvy a “žranice”, shánějí se dárky a pořádají večírky, mě k těmto myšlenkám přivádí léto. Proto jsem se rozhodl, že dnešní článek pojmu poněkud letněji a podělím se s vámi o pár tipů, kde hledám inspiraci já. Třeba z těchto zdrojů zavane trochu inspirace i k vám.

Budete možná překvapeni, že i když se pohybujeme (ADOL i tento blog) na realitním a investičním trhu s nemovitostmi, některé zdroje, které zde uvedu, nemají s nemovitostmi co do činění. Asi to znáte, že inspirace a nové nápady vás často napadnou u filmu, u motivační knihy nebo třeba u rozhovoru, kde se baví dva lidé z úplně jiné branže. Stejně to mám i já a tvrdím, že i když si z daného článku, knihy nebo podcastu odnesu jen jednu dobrou informaci nebo tip, stál ten investovaný čas za to.

Pokud tento blog nebo naši firmu sledujete delší čas tak víte, že jsme se do marketingu a tvorby obsahu pustili zhruba před 2 lety. O tom, že bych chtěl přinášet zajímavá témata lidem kolem firmy a klientům, jsem ale snil mnohem dříve. Nicméně, jak sami asi znáte z vlastní praxe, vše si musí sednout, myšlenka uzrát a pak se do toho jednoho dne člověk musí pustit. 

Celý článek ke stažení ve formátu PDF zde...

Proto zde uvedu pár zdrojů, které dlouhodobě sleduji a pomohly mi utřídit si představu o tom, co a jak chceme v Adolu pro klienty tvořit. Snažím se učit od lidí, kteří dělají svoji práci dobře a která odpovídá mému gustu. Většina zmiňovaných lidí ani neví, že nějaký Adol existuje. Přesto jim děkuji za to, že svoji práci dělají. 

Zajímavé knihy

Nejprve bych rád zmínil 3 knihy, které v současné době leží na mém nočním stolku a ve kterých lze najít zajímavé tipy.

Jedna trefa stačí (Randall Lane)

Tato kniha přináší příběhy mladých miliardářů, kteří vybudovali úspěšné firmy. Není to jen sbírka jejich úspěchů, ale příběhy jsou plné průšvihů a chyb, kteří tito giganti dnešního byznysu na své cestě ke slávě udělali. Při čtení člověk také zjistí, jak moc pomohlo někdy těmto lidem štěstí, jejich urputnost a určitá vize, kterou se snažili zhmotnit. Kromě často zmiňovaných lidí z firem typu Facebook nebo Tesla, jsou zde příběhy lidí z Twitteru (Jack Dorsey), Spotify (Daniel Ek), Dropbox (Drew Houston) a mnoho dalších.

BLOG za milion (Natasha Courtenay-Smithová)

Moc hezky a čtivě psaná kniha na téma blogování. Co je vlastně blog, pro jaké lidi a jaký druh podnikání je vhodný. Jak se poprat s prvotními neúspěchy a s nízkou návštěvností atd. Velice zajímavá kniha pro ty, kteří o tvorbě obsahu uvažují a nevědí, co je vše na cestě k úspěchu čeká. Možná vás do tvorby obsahu nutí šéf nebo si myslíte, že tím získáte konkurenční výhodu, ale je tomu opravdu tak? Když knihu čtete, napadá vás spousta nápadů, ale co je na knize dobré je i to, že vám ukáže stinnou stránku tvorby obsahu a upozorní na určitá úskalí.

S potížemi je jedna potíž (Ben Horowitz)

Autor je velice známý ve startupové scéně. Je zakladatelem jedné z nejznámějších investičních firem Andreessen Horowitz ze Silicon Valley. Na knize mě nejvíce zaujaly první kapitoly, kde Ben Horowitz mluví o tom, jak jako CEO zakládal a vedl svoji první společnost. Firma měla úspěch, ale také prošla několika problémovými obdobími, přežila krach dot-com bubliny, několikrát čelila krachu, bojovala se silnou konkurenci atd. Nakonec byla firma úspěšně prodána za 1,6 mld. dolarů HP, ale z knihy je opět zřejmé, kolik práce, úsilí a bolesti si musí podnikatel na své cestě vytrpět. Zajímavé.

Blog / Podcast / Video

Přiznám se, že spíše dnes konzumuji obsah formou podcastů (poslech audio) nebo videí. Přesto je pár blogů ze světa podnikání, které sleduji pravidelně. Mezi nejoblíbenější patří bezesporu www.mladypodnikatel.cz, kde Jiří Rostecký publikuje kvalitní odborný obsah s přesahem do podnikatelské etiky i do osobní roviny.

Dalším je blog www.navolnenoze.cz, kde jsem našel mnoho odborných článků na téma podnikání, ale i marketingu atd. Najdete zde také zajímavé návody, jak si poradit s určitými úkoly. Já jsem zde například na základě článku (obsahový marketing) našel tip jak dělat podcasty a našel si tak člověka, který mi pomohl s prvotními problémy.

Na obou uvedených webech je zajímavé to, že zde najdete spoustu rozhovorů (video) se zajímavými podnikateli. I když pracujete ve větší firmě nebo v týmu, mohou se vám hodit zajímavá videa o tom, jak podnikají freelanceři na volné noze. Robert Vlach (Na volné noze) zajímavě zpovídá mnoho freelancerů a můžete zde získat přehled o tom, jak pracují a co pro vás mohou tito lidé udělat. 

Jiří Rostecký (Mladý podnikatel) dělá naopak výborné rozhovory nejen s úspěšnými podnikateli a známými osobnostmi, ale zve si hosty i z řad začínajících podnikatelů, odborníky z malých a středních firem. Zde člověk nasbírá mnoho inspirace.

Sám jsem se těmito lidmi a jejich prací inspiroval při tvorbě rozhovorů v rámci našeho Youtube kanálu ADOL Monitor (odkaz).

Podcast

V posledních letech nabírají podcasty (audio nahrávky) v Česku na popularitě a rád bych zmínil některé tituly, které rád poslouchám třeba za jízdy v autě nebo před spaním. Kromě Mladého podnikatele sleduji také podcast českého “Forbesu”, pořad “Proti proudu” od Dana Tržila a jeho druhý podcast “Na vlně podnikání”, pak také “Deep Talks” od Petra Ludwiga a také podcast “Radiožurnál” a “Vinohradská 12”.

Koho bych chtěl určitě zmínit je Tomáš Sobel, který mi pomohl při rozjezdu našeho podcastu a který tvoří podcast “Kreativní kreatury” a pomáhám lidem s budováním značky na blogu www.vasejmenojevaseznacka.cz

Video

Co se týká realitní branže, tak jeden z mála lidí tvořící pravidelný obsah (mimo jiné) o realitním trhu, je u nás Adam Wojnar, kterého můžete najít zejména na Youtube kanálu. Dokonce jsme spolu jeden rozhovor na téma ADOLu také dělali

A nyní jedno doporučení z úplně jiné branže a to Youtube kanál Petra Máry. Petr Mára je fanda do technologií, zejména do produktů Apple, ale věnuje se také elektromobilitě a dalším tématům. Zde bych vyzdvihl nejen obsahově nabitá videa, ale také perfektní kvalitu videí tj. scénář, obraz, zvuk… Super!

Závěr

Stále málo inspirace? Zajímavých lidí je na sociálních sítích a obecně na internetu velice mnoho a často tvoří kvalitní a zajímavý obsah. Dnes jsem dal tip jen na pár těchto lidí, ale budu rád, pokud se se mnou podělíte o vlastní tipy. Druhá polovina prázdnin je před námi, tak nabírejte inspiraci a nápady, ať se můžete po prázdninách pustit třeba do něčeho zcela nového.

Sdílejte článek na sociálních sítích
 
 
  

Bez komentářů.

Napište komentář

Menu
ADOL
Přihlášení